Користите „Chrome“? Издвојте 30 секунди од вашето време и решете ги сите проблеми

Koristite-Chrome-Izdvojte-30-sekundi-od-vasheto-vreme-i-reshete-gi-site-problemi.png

Користите „Chrome“? Издвојте 30 секунди од вашето време и решете ги сите проблеми

Можете да го направите преку компјутер или преку телефон!

Иако има свои недостатоци како што е огромната употреба на RAM меморија, Chrome е добар интернет прелистувач со одличен екосистем на екстензии.

Покрај тоа што тој е безбеден, иако Гугл знае како да не успее кога станува збор за заштита на податоците. Можете да го направите побезбеден, сето тоа благодарение на едно копче што компанијата неодамна го претстави, пренесува ZDNet. Тоа е Safety Check и најлесниот начин да стигнете до него е да го напишете следново chrome://settings/safetyCheck. безбедностПроверете.

Алтернативно, можете да отидете во поставките и од левата страна ќе ја најдете опцијата Safety Check ако сте на компјутер, додека за телефоните е истиот принцип, ќе се појави само паѓачко мени. Со кликнување на ова копче ќе одговорите на четири прашања. Safety Check проверува:

Дали Google Chrome има нова лепенка?

Дали некоја од зачуваната лозинка е загрозена

Ви дава информации дали е вклучено „Безбедно прелистување“ и што треба да се поправи

Дали има злонамерно продолжување на вашиот прелистувач?

Извор: kurir.mk

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail