Косата ќе ви расте како луда и ќе имате вид како орел: Земете три лажици дневно и гледајте како се случува чудо

hgjghdjghj-100075.jpg

Многумина од нас имаат проблем со косата, но и со слабиот вид. Природата ни нуди решенија и за овие проблеми. Се што е треба е да ја изедете оваа смеса полна со здрави намирници и ќе го подобрите видот, а и здравјето на косата.

После неколку дена примена, ќе приметите значително подобрување и ќе чувствувате многу подобро. За припрема нема да ви требаат многу состојки.

Потребни состојки:

200 грама ленено масло

4 лимони

1 килограм мед

3 мали чешниња бел лук

Припрема:

Очистите го белиот лук и ставете го во блендер заедно со 4 лимони и направете добра смеса. На таа смеса додадете и го лененото масло, медот и уште мешајте. Смесата префрлете ја во телга, добро затворете и ставете ја во фрижидер.

Конзумирајте по една лажица од смесата пола саат пред оброкот, но конзумирајте со дрвена лажица. Потребно е да конзумирате три пати дневно, пред оброкот, оваа смеса ќе ви го подобри целокупното здравје и ќе делувно превентивно на многу заболувања.

Ќе забележите големо подобрување, вреди да пробате.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail