Куче доби факултетска диплома

210naslovna.jpg

Но, кога на промоција куче ќе добие студентска диплома, тоа е сосема друг случај.

Кога студентката Бретања Холи посетувала настава на Универзитет во Њујорк нејзиното куче секогаш било со неа. Имено, оваа студентка е во инвалидска количка и треба помош од куче. Па така, ова преслатко куче прими диплома кога и неговата газдарица.

Кучето доби посебна диплома, а факултетот го награди што помагал на студентка да дојде до нејзината диплома.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail