Куче спасува девојче од море (ВИДЕО)

Кога виде дека девојчето е целото во вода и дека нозете и се нагоре , големото куче почна нежно да ја извлекува кон плажата

Без оглед што немаше опасност по живот за девојчето , кое цело време се смееше , сепак Матијас , сопственост на дедото на девојчето , не застана додека таа не излезе на плажата . Сопственикот  вели дека не го дресирал Матијас за спасувач на вода.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail