Купената роба не се враќа? Епа се враќа – вели законот !

sekoja-zloupotreba-so-prodazhba-na-fiskalnite-kasi-kje-bide-sankcionirana-217685.jpg

Не смеат да ви вртат и досаѓаат на телефони и да ви нудат производи, казните за вознемирување се и до 4000 евра.. Ознаките купената роба не се враќа не се дозволени со законот.. купената роба се враќа вели законот и тоа дури и ако не ви се допаѓа бојата..

Сервис на купени апарати законот изричито кажува само до 3 пати а после мора да ви дадат нов апарат или да ви ги вратат парите..dosie anita

За се ова како и за најгорливиот проблем, обидите комуналните претпријатија да наплатат наводни стари сметки од пред 10 години, гледајте во најновото Досие со Анита Петровска Рајковиќ..

Еве што вели законот – Кои се вашите потрошувачки права

ДОСИЕ: Купената роба не се враќа? Епа се враќа – вели законот

 

 

 

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail