Купиле преслатко маче преку интернет- неколку недели подоцна мачката пораснала, а тие завршиле во затвор

Kupile-preslatko-mache-preku-internet-nekolku-nedeli-podocna-machkata-porasnala-a-tie-zavrshile-vo-zatvor.jpeg

Купиле преслатко маче преку интернет- неколку недели подоцна мачката пораснала, а тие завршиле во затвор

Француската двојка доживеа необично искуство кога дознале дека наместо мачката за која платиле 6.000 евра, добиле тигар!

Имено, се покажало дека тие купиле тигарче, наместо мачка, што инаку е вкрстена раса на домашна мачка и африканска дива мачка. Парот ја пронашол мачката преку оглас на Интернет, а една недела подоцна сфатиле дека сè уште не го добиле она што го сакале.

Мачката савана е дозволено да се чува како домашно милениче во Франција, но тигарот не е.

Двојката подоцна била ослободена од затвор, а тигарот го презела француската канцеларија за заштита на животните.

Извор: kurir.mk

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail