Ламборџини влегува на аудио-пазарот!

lamborghini-esavox0.jpg

Познатиот производител на ултра-луксузни автомобили Ламборџини направи интересен потег и одлучи да влезе на аудио-пазарот креирајќи го овој неверојатен звучен систем!

Звучниот систем кој е наречен “EsaVox” има интересен “бесен” дизајн карактеристичен за стилот на Ламборџини, а од компанијата велат дека овој систем бил развиван повеќе од две години.

Има само еден мал проблем – Ламборџини звучниците чинат неверојатни 24 илјади долари! Изгледа дека сепак се наменети само за тие што можат да си ги дозволат нивните автомобили. :)

 

 

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail