jugo.jpg

Популарноста на автомобилот марка „Југо“ оди и надвор од границите на нашата земја и овие простори. Луѓето секогаш се изненадуваат кога овој автомобил ќе го видат на другиот крај на светот, во некој музички спот па дури и филм.

Токму тоа се случи во новиот филм „Cars 3“, кој излезе во јуни оваа година.

Во една сцена фановите го приметија жолтото Југо, меѓу добро познатите јунаци.

Иако не паѓа во очи на прв поглед, кога малку подобро ќе погледнте, Југото сепак јасно се истакува со својот препознатлив дизајн.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail