rabota.jpg

ЛЕТНА РАБОТА ЗА СТУДЕНТИ ВО ГЕРМАНИЈА

Почитувани Студенти
Во соработка со Државниот завод за вработување на Република Германија , Коузон Студентски сервис Ви нуди ексклузивна можност да бидете дел од интернационална работна пракса во Германски компании во летните месеци од 2019 година.
( Ferienbeschäftigung 2019)
Коузон е единствена лицензирана агенција во Македонија за спроведување на оваа програма. goo.gl/FEHpNv .
( Mazedonische Partnerstelle der Bundesagentur für Arbeit für mazedonische Studierende)

Пријавувањето за учество во програмата е БЕСПЛАТНО и ќе трае до 20 Јануари 2019.
Бројот на учесници е ограничен, така што сите Вие кои би биле заинтересирани Ве Молиме што поскоро да ни испратите е-маил со Ваше CV на германски јазик на [email protected]
Работната пракса во Германија може да Ви обезбеди многу привилегии во идната професионална кариера.
Доколку зборувате Германски јазик на одредено ниво , имате желба за работа и пред се сакате да го усовршите познавањето на германскиот јазик, Ве уверуваме дека ова е ИДЕАЛНА ПРИЛИКА ЗА ВАС.

За сите можни прашања или барања до нас , Ве молиме да не контактирате преку е-маил или слободно посетете не во некоја од нашите канцеларии ширум Македонија.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail