Летна студентска работа во Америка

kouzon.jpg

ЛЕТНА РАБОТА ЗА СТУДЕНТИ ВО АМЕРИКА 2019
👔INTERVIEW WITH AMERICAN EMPLOYERS – LAST CALL👔

КОУЗОН НЕ БИ БИЛА НАЈДОБРАТА АГЕНЦИЈА ДОКОЛКУ НЕ ГИ ОВОЗМОЖУВА НАЈДОБРИТЕ УСЛОВИ ЗА НАШИТЕ СТУДЕНТИ. 🏆
ЗАТОА САМО ЗА НАШИТЕ СТУДЕНТИ КОУЗОН ГО ПРОДОЛЖУВА РОКОТ ЗА АПЛИЦИРАЊЕ ВО АМЕРИКА ДО 7 МАРТ!!! 🏆

ВИ НУДИМЕ ЕДИНСТВЕНА МОЖНОСТ ДА ЖИВЕЕТЕ И РАБОТИТЕ НА ЕКСТРА ПОПУЛАРНИ МЕСТА НИЗ ЦЕЛА АМЕРИКА!!! 🌍🇺🇸

Дали знаете дека Коузон може да Ви организира средба со американски работодавци и тоа на виртуелен саем за вработување кој ќе се одржи на 5,6 и 7 март. 💵

Дел од работодавците кој ќе регрутираат студенти од Македонија се:
• WEST GATE – PARK CITY, UT🔝
• INDIANA BEACH AMUSEMENT – MONTICELLO, IN
• GRAND TETON, WY🔝
• OCEAN CITY BOARDWALK – OCEAN CITY,MD🔝

Освен овој саем, Коузон организира и индивидуални интервјуа со работодавци од различни места во Америка:
• LETTUCE ENTERTAIN YOU – CHICAGO,IL🔝
• BUBBA GUMP – GALVESTON,TX🔝
• BORGATA HOTEL – ATLANTIC CITY,NJ🔝
• EAT WELL RESTAURANT – WISCONSIN DELLS,WI
• ALASKA COLLECTION – TALKEETNA,AK🔝

Студентскиот сервис на Коузон се грижи нашите студенти да ја одберат најдобрата работна понуда на супер атрактивна дестинација и да одлично лето за паметење во прекрасната Америка. 💵💵💵

ЗАТОА ПОБРЗАЈТЕ И ПРИЈАВЕТЕ СЕ ВО НЕКОИ ОД НАШИТЕ КАНЦЕЛАРИИ, НЕ ЧЕКАЈТЕ ДА АПЛИЦИРАТЕ И ДА ПРОПУШТИТЕ ЕДНО НЕЗАБОРАВНО ЛЕТО
📩info@kouzon.com.mk 078 45 44 26 078 45 44 13 078 45 44 36

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail