sonce.jpg

Ветерот кој изминатите неколку дена струеше над Македонија ги разбрка облаците. Наместо врнежливо и релативно посвежо време, во деновите кои следат ќе уживаме до долго лето.
Во текот на целиот месец септември, долгорочните прогнози покажуваат сончево време со пријатни максимални од 25 до 28 степени.

Вистинска есен нема да има се до средината на октомври кога ќе почне дождливото време со температури околу 5 степени наутро и максимални 20 степени во текот на денот.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail