Листа на телефони на кои повеќе нема да биде достапен WhatsApp

Whatsapp.jpg

Од WhatsApp објаснуваат деја овој потех е направен за на апликацијата да можат да развиваат нови функционалности 

WhatsApp од 1 јануари нема да може да се користи на следиве мобилни уреди и оперативни системи:

– Android 2.1
– Android 2.2

– BlackBerry 10
– BlackBerry OS

– iPhone 3GS
– iPhone iOS 6

– Windows Phone 7.1

– Nokia S40
– Nokia Symbian S60

 

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail