Louis Vuitton создаде паметни часовници

casovnici.jpg

Беше само прашање на време кога и модните брендови ќе почнат да произведуваат паметни часоцници. Louis Vuitton е дефинитивно еден од најпознатите модни компании во светот која сега може да се пофали со првиот паметен часовник. Tambour Horizon е името на часовникот кој е направен во соработка со Qualcomm и Google. Часовникот ќе може да се пофали со Android Wear 2.0 оперативен систем. За разлика од другите паметни часовници, овој модел е креиран со цел да биде елегантен и да има изглед на класичен часовник.

Овој часовник ни нуди многу можности бидејќи на него може да се инсталираат голем број на апликации.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail