Љубојна со концерт ќе го отворат културното лето Три круши

Со настап на групата Љубојна вечерва ќе биде отворено културното лето Три круши што се одржува во општина Кисела Вода.

Целовечерниот концерт на групата ќе се одвива во Паркот на бранителите во населба Драчево. Почетокот на концертот е закажан за 20 часот и 30 минути. Љубојна во моментов се актуелни со нивната нумера „Ракија“, што е сингл од нивниот нов албум што е во подготовка

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.