Луѓе чекаат во редици за ова пластична чаша со роза

lugeto-cekaat-vo-redici-za-ovaa-plasticna-caska-vo-diznilend-1-1.jpg

Испирирани од обновената полуларност на “Убавицата и Ѕверот” овој месец тематиката на филмот можете да ја видите насекаде. Така, луѓето чекаат дури и по 4 часа во Дизниленд да ја купат новата пластична чашка во чија внатрешност се наоѓа магичната роза од приказната за “Убавицата и Ѕверот”.

Популарноста на чашката инстатно пораснало откако еден Инстаграм пост станал вирален. Чашката има и копче кое ако го претиснете свети и ја прави да изгледа уште попривлечно.

За оние што не можат да стигнат до Дизниленд и да чекаат со часови во преполни редици, чашката веќе се продава и на Ebay.

 

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail