Мачката Џиџа има неверојатно хоби кое ја однесе во Гинис!

macka.jpg

Гинисовата книга за рекорди изобилува со многу чудни категории, а една од тие е „најголемите трикови кои мачка може да ги изведе за една минута“.

Мачката Џина од Австралија го завземала своето место во Гинисовата книга на рекорди, заради своето необично хоби – Џина вози скејтборд !

Нејзиниот сопственик Роберт Долвет ја посвоил од еден стационар и почнал да ја тренира. Џина може во даден временски рок да послуша 24 команди.

 

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail