Македонија на 8-мо место: Еве ја листата за најдобро пиво во светот

beers_of-the-world1.jpg

Пивото важи за еден од најконзумираните пијалоци, а човештвото речиси и да не може без него. Во светот, веќе одамна започна дебата во врска со тоа кој го има најдоброто пиво на светот.

Поради таа причина, веб страната Ранкер креираше листа на која се гласа која земја има најдобро локално пиво. Гласањето се’ уште не е готово, а засега Македонија се наоѓа на високото 8-мо место од вкупно 45 земји.
На прво место е Германија, потоа следува Белгија, а под нив се Чешка, Холандија, Ирска, Данска, Австрија, Македонија, Австралија, Словачка, САД, Велика Британија…
Велика Британија…
Гласањето е во тек, а вашиот глас може да го дадете тука.
Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail