Mакедонски квиз: Унгарија град во Англија! (урнебесно видео)

kviz.jpg

Ретко да има во македонскиот етер квалитетен квиз, не за друго нема кој да учествува сооглед на големиот број ограничени умови, секоја чест на поединци. Најновата глупост, за жал, во квизот на Вучиќ ќе ве насмее, ако знаете дека Унгарија е држава, а не град.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail