„Македонско девојче“ во џез верзија на англиски и шпански

15.1.jazz-makedonsko-devojce.jpg

Дрим тим“ и Сарита направија препеана џез верзија на „Македонско девојче“ на англиски и шпански.

Во описот на видеото пишува дека сите музичари од бендот се со македонско потекло. Слушајте, уживајте и споделувајте.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail