Мали херои: Овие две дечиња ловат опасни змии за да го прехранат семејството (ВИДЕО)

Има професии кои се тешки, а има и такви кои освен што се тешки се и крајно опасни. Но, што да се каже ако некој токму со тоа се занимава, а тоа не е ни помалку ни повеќе, туку малолетни деца.

Таков случај се овие две дечиња, брат и сестра од Камбоџа, кои ловат змии за да заработат пари и така да му помогнат на своето сиромашно семејство.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail