Малиот остров “Света Елена” нуди работа- Се заработуваат и до 56.000 евра годишно

sveta-elena.jpg

Малиот остров “Света Елена”, сместен во Атланскиот океан, распиша конкурс за работно место “граничен контролор на аеродром”. Таму живеат 4500 луѓе, а на аеродромот, кој медиумите го претставија како најбескорисниот аеродром во светот, авион слетува еднаш неделно.

Seref Sezgin@SEREF737

shows the inaugural commercial plane from Johannesburg before its takeoff at the newly-built Saint Helena Airport.
Gianluigi Guercia / AFP

Најсреќниот кандидат, ќе добива плата 56.000 евра годишно.

Како што е наведено во огласот за работа, овој суптропски остров кој спаѓа во британската прекуморска територија, го краси неверојатна природа и топло време, пријателски расположени жители…

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail