Машки парфеми кои жените ги обожаваат

Mashki-parfemi-koi-zenite-gi-obozavaat.jpg

Машки парфеми кои жените ги обожаваат

Мажите често не внимаваат на квалитетот на парфемот или колонската вода пред да излезат на состанок со девојка.

Токму затоа, веб страницата „Лукслајф“ направи листа од 15 парфеми на кои жените ретко одолеваат.

Листата ја сочинуваат:

15. Коуд, на Џорџо Армани,

14. Гучи Гилти,

13. Наутика Војаж (за мажи),

12. Валентино Уомо Интенсе,

11. Азаро Вонтед (за мажи),

10. Крид Авентус,

9. Аква ди Џио, на Џорџо Армани,

8. Гес Седактив Хоум Блу,

7. Спајсбомб (за мажи), на Виктор енд Ролф,

6. Жан Пол Готје, Тоалет спреј,

5. Ле хом Ултим, на Ив Сен Лоран,

4. Мен Интен, на Џими Чу,

3. Суваж (за мажи), на Кристијан Диор,

2. 1 Милион, на Пако Рабан, и

1. Версаче Ерос.

Извор: vistina.com.mk

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail