Масовно труење во Тетово: Над 400 луѓе во болница – Врие полиција

149094869718064.jpg

Над 400 луѓе ноќеска се затруле најверојатно од храна во фабриката за автомобилски седишта „Леар” во Тетово.

Според информациите, цела смена завршила во тетовската болница. Болницата во моментов ја обезбедуваат над 50 полициски службеници. Информацијата  ја потврдија и од МВР.

Се уште нема детали за какво труење станува збор и каква е сосотојбата на затруените.

Наскоро со повеќе информации.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail