МЕДИЦИНСКИ СЕСТРИ

DOKTORI-PO-OPSHTA-MEDICINA.jpg

МЕДИЦИНСКИ СЕСТРИ

Поради проширување на својот тим и задоволување на потребите на своите коминтенти, НИКОБ објавува оглас за вработување на: 20 МЕДИЦИНСКИ СЕСТРИ 

Потребни квалификации:
– Завршено најмалку средно образование – медицинска струка;
– Претходно работно искуство на иста или слична позиција ке се смета за предност;

– Положен стручен испит;

– Да има општа здравствена способност 

– Познавање на работа со компјутери;

– Основно познавање на англиски јазик.

Потребни квалификации: 

– Организираност и одговорност;                                                                                                           

  – Одлични комуникациски вештини;                                                                          
  – Професионалионален и љубезен однос кон клиентите;                                                           

  – Способност за индивидуална и тимска работа;                                                                       

  – Лојалност, самоиницијативност, темелност, енергичност.

Компанијата нуди:
– Динамична работна средина;
– Редовни месечни примања;

– Почетна нето плата во износ од 20.000 денари;
– Постојани обуки, тренинг и можност за напредок во кариерата.

Ако во горенаведеното работно место препознавате предизвик за својата кариера и ги исполнувате бараните услови, Ве молиме испратете ја вашата биографија на следниот e-mail: kariera@nikob.com.mk

Извор: kariera.mk

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail