Меѓународен Славјнски Универзитет „Гаврило Романович Державин“ на еднодневен саем на книга во Свети Николе

19022105_10213288040982499_739779269_n.jpg

По повод 10ти јуни – Денот на културата и завршеток на учебната година на ден 09.06.2017  година (петок) на Градски плоштад со почеток во 11:00 часот беше организиран  еднодневен саем на книгата. Отворањето на саемот беше збогатено со културна програма на која  учествуваа ученици од СОУ „Кочо Рацин“, ООУ „Кирил и Методиј“, ООУ „Гоце Делчев“од Свети Николе , ООУ „Даме Груев“- с.Ерџелија како и членови на ФА „Јанко Глигоров“.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail