Меѓународна балканска изложба „МОСТ“

boi-chetka.jpg

Бошњачката културна заедница во Република Македонија во понеделник, на 19 Февруари ја организира петтата по ред традиционална меѓународна балканска изложба „МОСТ“ во просториите на Културно-информативниот центар со почеток во 19 часот.

На изложбата ќе се представат автори – сликари од Република Турција и Република Македонија.

Промотори на изложбата ќе бидат академикот Фехим Хусковиќ од Факултетот за ликовни уметности во Скопје и професорот по историја на уметност др. Џемил Бектовиќ од Интернационалниот Балкански Универзитет.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail