Meѓународен конгрес на општествени науки

kongresss.jpg

Меѓународниот Универзитет Визион во Гостивар денеска и утре ќе биде домаќин и коорганизатор  на 14. Меѓународен конгрес на општествени науки.

Конгресот е настан од научен карактер кој првпат ќе се одржи во Република Македонија.

На конгресот ќе учествуваат над 180 учесници од 25 универзитети и 13 држави.

Со тоа, како што информираат од Универзитетот Визион, Конгресот ќе биде еден од најголемите настани од ваков карактер кои се организирале досега во Македонија.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail