„Metallica tribute band“ во „Станица 26“

82953430_1063935220610431_6117109215732432896_o.jpg

Најголемиот европски „Metallica tribute“ проект доаѓа во Скопје во клубот Станица 26 на 30.01.2020 (четврток). Пo многубројните одлични настапи на фестивали и распродадени клубови во регионот, Metallica Tribute бендот, повторно доаѓа во Скопје.

Бендот е препознатлив по енергијата која ја пружа на нивните концерти, и неверојатниот изглед на лидерот на бендот кој потсетува на James Hetfield. Видео од бендот може да видите на следниот линк:

Влезните билети се пуштени во претпродажба и се во ограничен број, публиката може да ги набави преку продажната мрежа на MkTickets.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail