Мислеле дека кокошката носи јајце, но кога ја подигнале…

koka-132636.jpg

Кокошките се прекрасни суштества, не само поради тоа што служат за исхрана туку и поради фактот дека се грижливи.

На една фарма кокошка наишла на мали мачиња, кои од некоја причина  биле сами, напуштени па таа решила да ги „посвои„ да ги затопли.

Погледнете ја несекојдневната глетка:

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail