Мистерија која леди крв во вените: 70 години никој не може да објасни што се случило со овие деца (ВИДЕО)

Misterija-koja-ledi-krv-vo-venite-70-godini-nikoj-ne-moze-da-objasni-shto-se-sluchilo-so-ovie-deca-VIDEO.jpg

Мистерија која леди крв во вените: 70 години никој не може да објасни што се случило со овие деца (ВИДЕО)

Џорџ и Џени Содер, италијански мигранти, живееле во голема куќа во Западна Вирџинија со своите девет деца. Тие биле обично семејство на имигранти кои го реализирале „американскиот сон“, па во никој случај не се разликувале од милиони други.

Божиќ 1945 година. Таткото и мајката легнале со 2-годишното девојче Силвија, додека нивните помали деца – Морис (14), Марта (12), Луис (9), Џени (8) и Бети (5) останале будни, навидум играле, пишува порталот Виралнова. Најстарите синови Џnон (23) и Џорџ Јуниор (16) веќе заспале по цел ден работа. Најстарата сестра Марион се грижела за своите помлади браќа и сестри се додека не заспале.

Куќата гори!

На Бадник 1945 година, заспаните членови на семејството Содер се разбудиле од мирисот на чад. Откако се освестиле, сфатиле дека целата куќа гори! Таткото и мајката успеале да избегаат од куќата со своите четири деца, но пет деца останале во куќата, која целосно изгорела. Сепак, по обемна истрага, не било пронајдено ниту едно тело внатре! Во тоа време полицијата сметала дека ова е невозможно, бидејќи куќата изгорела пребрзо за да се кремираат телата на несреќните деца и случајот го прогласиле за киднапирање.

Семејството поставило билборди, биле вклучени медиумите, па дури била објавена и награда за секој што пријавил некоја информација, но секоја трага од децата се губи во таа кобна ноќ!

Неверојатна трага

И тогаш, 20 години по пожарот, во 1967 година, Содерс по пошта, без повратна адреса добиле фотографија. Изгледало дека се работи за нејзиниот Луис, нивниот син кој наводно изгорел во пожарот заедно со неговите браќа и сестри. На задната страна пишувало: „Луис Содер. Го сакам братот Френки. Илили момчиња A90132″ (или A90135). Несреќните родители се обиделе повторно да ја испитаат судбината на своите деца, но тие починале без да откријат што навистина се случило. Билбордите што ги поставиле сè уште можат да се најдат покрај патиштата во Западна Вирџинија. Од целото семејство Содер, денес е жива само најмладата ќерка – Силвија.

Таа и нејзините деца се обидуваат да зборуваат за тоа што им се случило на нејзините браќа и сестри, што никогаш нема да се заборави.

Извор: kurir.mk

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail