Митар беше во клиничка смрт: Откри што видел на оној свет

klinkcka-smrt.jpg

Митар Таријев од Москва доживеал срцев удар поради што итно е пренесен во болница. Додека стигнал до одделението за интензивна нега 55-годишникот паднал во кома.

Лекарите час и половина се обидувале да го реанимираат и успеале во тоа. Според зборовите на лекарите овој пациент поставил рекорд. Подоцна пациентот опишал низ што минувал тие час и половина.

-Сонував дека сакам да одам негде, но некој ме фати за рака и ми рече дека се уште не е враме, раскажа тој за руските медиуми.

-Сега сметам дека лекарите ми се како родители зошто ми подарија друг живот. Ова е чудо!

Пациентот е опуштен од болница и нема никакви компликации.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail