dog__1564648528.jpg

Младо момче во оглас за работа наместо своја фотографија пратил фотографија од своето куче

Барањето на работа е многу стресно, а уште е потресно кога треба да одите на разговор за работа.

Идеален пример за тоа е тоа едно момче . Имено, тој аплицирал за работа во една компанија, но во мејлот направил грешка.

Имено, наместо да ја испрати својата биографија тој испратил фотографија од неговото куче и се посрамотил.

Компанијата му се заблогодарила и му потенцирала да испрати биографија, а не фотографија од кучето.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail