Многу поинтересна таблица множење од онаа што ја учевме ние (ВИДЕО)

tablica.jpg

Таблицата множење не е лесно да се совлада, иако денес мобилните телефони значително ни го олеснуваат нејзиното „усвојување“, затоа што речиси и да нема потреба од учењето напамет.

Во видеоклипот во продолжение ви прикажуваме интересна „финта“ како се множи со девет!

 

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail