Мобилни апликации кои секогаш ја следат вашата локација, дури и кога не ги користите

tel.jpg

Сосема е очекувано и нормално апликациите за навигација да ја следат вашата локација, но постојат и други апликации кои ги користите на вашиот мобилен телефон, а ја следат вашата локација.

Овие апликации ја имаат вашата локација дури и во моменти кога активно не ги користите.

Апликации за временска прогноза

Фејсбук

Апликации за пронаоѓање партнер

извор: Курир.мк

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail