Момче од Хонгконг ја пронајде девојката со која се фотографирал во Охрид

123-5.jpg

Момче од Хонгконг кој на Фејсбук е потпишан како Harry Ng, преку објава во групата „Expats and Foreigners in Macedonia“, бараше помош да ја пронајде девојката со која се фотографирал во Охрид.

Набрзо по неговата објава и многубројните коментари, момчето се огласи повторно со новост дека ја пронашол девојката на Фејсбук, но се уште не ја контактирал.

Тој им се заблагодарува на сите кои му помогнале во потрагата и го контактирале, а ги охрабрува сите со слична приказна да се обидат, бидејќи никогаш не се знае што добро тоа може да им донесе.

Инаку, според неговата прва објава, тој се запознал со девојката за време на неговата посета на Охрид на 7 октомври. Додека шетал заедно со групата, му пришла непознатата девојка и побарала да се фотографира со него.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail