Монета Финанциал Сервицес објавува оглас Практиканти

moneta.jpg

Монета Финанциал Сервицес Дооел Скопје, финансиска институција, специализирана за вршење на услугата Брз Трансфер на пари – MoneyGram, го објавува следниов оглас за:

Практиканти за следниве работните позиции:

  • Финансии и Сметководство (1 лице)
  • Маркетинг (1 лице)
  • ИТ (Оператива) (1 лице)

Потребни услови за аплицирање:

  • Невработени лица до 29 год.
  • Напредно познавање на MS Office
  • Познавање на Англиски јазик
  • Пожелно е познавање на Албански јазик
  • Завршено Високо образование (Економски Факултет, Маркетинг менаџмент, Електротехнични или информациски технологии)

Практичната работа ќе биде со времетраење од 8 часа дневно во период од 3 месеци. За време на практичната работа избраните кандидати ќе добиваат месечен паричен надоместок.

Сите лица по завршување на праксата имаат можност за вработување во Монета, доколку ги исполнуваат условите на компанијата.

Сите заинтересирани лица да испратат кратка биографија за позицијата за која аплицираат, на следнава e-mail адреса:  kariera@moneta.mk. најдоцна до 13.07.2018.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail