Мотивациски говор на Бруно Шимлеша на УГД

Motivaciski-govor-na-Bruno-SHimlesha-na-UGD.jpg

Мотивациски говор на Бруно Шимлеша на УГД

Бруно Шимлеша е познат хрватски говорник за мотивација, по струка социолог, кој 17 години работи како терапевт. Автор е на 9 книги кои се продадени во 100.000 примероци.

На 3 мај 2018 г. тој ќе одржи говор на Универзитетот „Гоце Делчев“ во Штип, во свечената сала на Правниот факултет во 19 часот.

Влезот е бесплатен, а темите на коишто ќе говори се следните:

→ Како здрaво да се сакaме себеси?!

→ Како да се осмелиме да бидеме искрени (кон себе и кон другите)?!

→ Како зрело да ги прифатиме меѓусебните разлики?!

→ Како да се привлече партнерот со кој можеме вистински да бидиме среќни?!

→ Како да се извлече максимум од љубовниот однос, доколку сме веќе во врска?!

Овој настан е организиран како дел од „Офф програмата“ на Скопски саем во рамките на саемската манифестација „Саем на книгата – 2018“ која ќе се одржи од 3 до 9 мај во ВИП арената „Борис Трајковски“.

 

Извор: UGD Life

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail