Можете ли да пронајдете овца на оваа слика за помалку од 10 секунди?

ovcaa.jpg

Многумина од нас сакаат вакви слики каде до израз доаѓа нашата моќ на забележување. Некои ќе ја пронајдат овцата на сликата за само неколку секунди, а на некои можеби ќе им биде потребно повќее време. Обидете се и вие…

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail