Moжност за работа во Кина

kina.jpg

Најмногубројната држава на светот – Кина , ширум ги отвара вратите за студенти од Македонија за работен престој од 6 месеци.

Во мегаполисот – ШАНГАЈ, нудиме вработување во траење од 6 месеци.
Работодавец е ланецот на Хотели МЕРИОТ .

Бенефити од ова вработување се:

– обезбедено сместување
– обезбедени 3 оброци на ден
– 5 дневна работна недела
– гарантирана плата од 650 Американски долари
– Можност за понатамошно вработување во групацијата на
Мериот ширум светот .
– изучување на кинескиот јазик и запознавање со
кинеската култура и традиција

Основно барање за овие вработувања е да се зборува англиски јазик на разговорно ниво.
Процесот на аплицирање е едноставен , треба да се испрати биографија на англиски јазик на [email protected]
Работодавецот обезбедува работна виза за целиот период на престојот во Кина.

За повеќе информации за оваа програма , слободно контактирајте не на е-маил или во некоја од канцелариите на Коузон

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail