25587100_1831108573566547_7603799254062518231_o.jpg

По 9-тото коло кое се одигра денес, беа доделени наградите за најдобрите тројца шахисти.

Првото место (златна плакета и лаптоп) го освои Тони Лазов од Неготино (шаховски клуб Алкалоид), второто место (сребрена плакета и таблет) го освои прилепчанката Викторија Велеска, а третото (бронзена плакета и шаховски сет) Хедон Мифтари од Струга (шаховски клуб Алкалоид).

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail