Музика која одмара додека учите или работите

gitara.jpg

Позитивното влијание на музиката е предмет на многубројни научни истражувања. Меѓу нив особено се истакнува она на британските научници  (Mindlab International) кои неодамна откриа дека песната „Weightless “ на англиското трио Marconi Union опушта најмногу и го намалува стресот за околу 65 проценти.

Ги запрашавме студентите и членовите на нашата редакција со која музика најмногу работат или учат и ја составивме ова плеј листа

1. „Lord of The Rings“  (soundtrack)

2. „Yiruma“

3. „Parov Stelar“

4. „The Piano Guys“

5. „Urban“

6. „Paul Kalkbrenner“

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail