МВЦ: „Samsung Galaxy S7 Edge“ е телефон на годината

samsung-galaxy-s7-edge.jpg

Во конкуренција на „Епл Ајфон 7 плус“, „Хавеј П-9“, првиот вистински телефон на Гугл – „Пиксел Икс-Ел“, и „Мото Зи“, „Самсунг Галакси С-7 Еџ“ е избран за телефон на годината на годинешниот Светски конгрес за мобилни (МВЦ), што традиционално се држува во Барселона.

По проблемите со „Ноут 7“, ова е вистински ветер в грб за Самсунг.

„Галакси С-7“ има 5,5-инчен екран, резолуција од 1440 х 2560 пиксел, „Снапдрагон 820“ процесор, 4 гигабајти РАМ меморија, задна камера од 12 мегапиксели и Микро СД мемориска картичка.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail