На американската „Мега милионс“- лото игра падна добивка вредна 1 милијарда долари

Na-amerikanskata-Mega-milions-loto-igra-padna-dobivka-vredna-1-milijarda-dolari.png

На американската „Мега милионс“- лото игра падна добивка вредна 1 милијарда долари

Добитниот тикет на американската лотарија кој изнесува награда од 1,05 милијарди долари е купен во една продавница на компанијата „Крогер“ во предградие на Детроит, во сојузната држава Мичиген, и тоа е трета најголема добивка во историјата на игри на среќа во САД.

– Некој утрово се разбудил во Мичиген и ја слушнал веста која ќе му го промени животот. Му честитаме на среќниот добитник, изјави Рејчел Харст, регионална претставничка на синџирот продавници „Крогер“.

Добитник на лотаријата не е извлечен уште од септември минатата година, кога последен пат е освоена награда во износ од 20 милиони долари.

Извор: denesen.mk

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail