На ден може да се заработат по 160 долари

dolari_1000x0.jpg

Еден Јапонец смисли бизнис од кој дневно се заработуваат по 160 долари.

Тој наоѓа луѓе кои се платени да седат и да ги слушаат клиентите.

Тоа се претежно луѓе на возраст од 45 до 55 години, а еден час се наплаќа по 12,80 долари.

Клиентите генерално се жени, а меѓу нив имало и старица на возраст од 80 години која еднаш неделно плаќа за да ја шетаат во парк.

Тоа се луѓе на кои им е потребна некаква помош или некој да ги ислуша и да им прави друштво.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail