На факултет во Загреб првпат по 28 години е отворена менза

583642135357389.jpg

На текстилно – технолошкиот факултет во Загреб официјално е отворен ресторанот „Студентски центар“. На отварањето присуствуваа ректорот на Универзитетот и управителот на „Студентски центар“, деканката на факултетот.

На почетокот на отварањето прво се обрати деканката на факултетот Гордана Павловиќ која истакна дека е благодарна на сите присутни и дека посебно и е драго што првпат во 28 години на текстилно – технолошкиот факултет може да се отвори ресторан за потребите на студентите.

На отварањето се обратија и деканот на Универзитетот и управителот на „Студентскиот центар“.

На самиот крај се обрати и студентската претставничка Теа Тесла.

„Во име на сите студенти сакам да се заблагодарам на Ректорот, Деканката и на сите кои се заслужени за овој чекор и на тоа што мислат на квалитетот кој треба да се пружи на студентите“.

Мензата се наоѓа на самиот влез на факултетот. Изгледа пријатно и има 30 места за седење. Има и мал шанк на кој студентите ќе можат да нарачат топли оброци.

фото: Мој факс

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail