На хуманитарниот пикник на „Алкалоид“ донирани над милион денари за здружението „Живот со предизвици“

mukaetov.jpg

На годинешниов хуманитарен хепенинг спроведен под закрила на фондацијата „Трајче Мукаетов“ чиј основач е компанијата „Алкалоид“, собрани се над 1.050.000 денари. Собраните средствата ќе бидат донирани во здужението на граѓани за ретки болести „Живот со предизвици“.

Ова беше осма по ред манифестација каде големото алкалоидово семејство ја продолжи традицијата наречена хуманитарен пикник за вработените, членовите на нивните семејства и нивни пријатели.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail