На картата на светот има едно животно, дали го гледате?

karta-na-svetot-520x260.jpg

Твитерџиите откриле дека светот прикажан на мапите е во форма на мачка која си игра со клопче – играчката е Австралија, главата Азија, задникот и опашката се во Северна Америка.

View image on Twitter

 

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail