На оваа загатка сите добиваат различни решенија

zagadka-620x350.jpg

На прв поглед изгледа лесно, но сите добиваат различни резултати.

zagatka

Се споменуваат следните можни решенија 22,23,44 и 48. Кој резултат го добивте вие?

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail