На овие работи студентите треба да престанат да фрлаат пари

clothes_1563871548.jpg

Студентите иако често се жалат дека немаат доволно пари, некои од нив треба да престанат да се однесуваат неодговорно.

Еве неколку работи на кои студентите не треба да фрлаат пари.

Брза храна

Освен што е нездраво да јадете брза храна, таа е и многу скапа.

Вода

Купувањето вода во шише е најголемо фрлање на пари на еден студент. Изградени брендови не на вода не е причина да купувате вода.

Теретана

Сигурно ви звучи интересно кога некој ќе ви каже дека оди во теретана, но овој трошок не ви е потребен доколку не планирате да се занимавате со спорт.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail