На овој факултет може да бидете избракни поради изразот на лицето

912901127225633.jpg

Студентите на факултет може да бидат избркани поради различни причини. Некои од нив се поради физичко напаѓање или недолично однесување.

Меѓутоа, на американскиот факултет постои едно правило. Таму студентот може да биде избркан ако е злобен или ако прави злобни фаци односно поради изразот на лицето.

Универзитетот „Montana Western“ има правило да ги избрка студентите поради значењето на изразот на лицето. Ако немате насмевка од уво до уво, ќе ве избркаат од факултет. Во ред, не мора често да смеете, но не треба да бидете намрштени.

„Никогаш не треба да бидете злобни, гадни или да се одмаздувате“. Тоа се односи на говорот, писмото, гестикулациите на лицето“, пишува во правилникот на факултетот.

На крјаот од правилникот пишува ако се прекрши некоја од точките, студентот може да биде избркан од факултетот.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail